HYDRO KIT – energooszczędny system ogrzewania LG Electronics

Firma LG Electronics wprowadziła dość niedawno na rynek nowoczesny i zaawansowanych technologicznie system ogrzewania podłogowego oraz produkcji ciepłej wody użytkowej – moduł HYDRO KIT. Jest to system niezwykle wydajny a jednocześnie energooszczędny w stosunku do tradycyjnych urządzeń tego typu.

Moduł HYDRO KIT jest w pełni kompatybilny z systemem klimatyzacji Multi V i tworzy wraz z nim kompletny system ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji. Dzięki przyłączeniu modułu do systemu Multi V, ciepło wytwarzane przez urządzenia klimatyzacyjne w trakcie schładzania pomieszczeń może być odzyskane i wykorzystane ponownie do ogrzania wody. W lecie tak odzyskana energia zazwyczaj jest wykorzystywana do ogrzania ciepłej wody użytkowej.

agregat 1
W związku z tym, że systemy LG odzyskują energię termiczną z powietrza oraz z energii wytwarzanej przez urządzenia klimatyzacyjne pracujące w trybie chłodzenia, charakteryzują się dużo wyższym stopniem wydajności energetycznej niż tradycyjne systemy grzewcze oparte na paliwach kopalnych. Zaawansowana technologicznie pompa ciepła modułu HYDRO KIT oraz sprężarka wysokiej wydajności optymalizują pracę systemu, dostosowując ją do aktualnego zapotrzebowania energetycznego, ograniczając zużycie energii i jednocześnie zapewniając temperaturę wody nawet do 80oC.

Dzięki HYDRO KIT możliwe jest, m.in.:

  • ogrzewanie całościowe obiektu,
  • ogrzewanie ciepłej wody użytkowej,
  • ogrzewanie wody do instalacji podłogowej,
  • chłodzenie wody do instalacji podłogowej,
  • chłodzenie powietrza wodą;

W zależności od uwarunkowań środowiskowych, a także od rodzaju instalacji w danym budynku, moduł HYDRO KIT może być podłączony do pomp ciepła systemów klimatyzacji, chłodzenia wodą czy geotermalnych.

agregat 2
Montaż modułu jest prosty z uwagi na brak konieczności budowy instalacji odprowadzania spalin, a także jego kompaktowe wymiary. Mimo tego warto jest skorzystać z usług profesjonalnego instalatora klimatyzacji. Korzystając z tego linku: https://www.strefaklimatyzacji.pl/katalog-firm/projektant,szukaj.html można bardzo szybko znaleźć autoryzowany serwis klimatyzacji w konkretnej miejscowości, którego pracownicy w szybki i fachowy sposób dokonają montażu całego modułu HYDRO KIT.

Koszty instalacji modułu hydraulicznego HYDRO KIT są porównywalne do kosztów montażu konwencjonalnego systemu ogrzewania gazowego czy olejowego, jednak wydatki związane z samą jego eksploatacją są niewspółmiernie niższe.

Tego rodzaju system, jak moduł hydrauliczny HYDRO KIT, stosuje się w obiektach, które wymagają efektywnego i energooszczędnego dostarczania ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej (np.: hotele, biurowce, obiekty mieszkalne, budynki użyteczności publicznej).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s