Sterownik AC Smart Premium – funkcje, zasady instalacji

Sterownik AC Smart Premium z ekranem dotykowym o przekątnej 10,2” pozwala na pełną kontrolę oraz kompleksowe monitorowanie systemu klimatyzacji w budynkach średniej wielkości do 128 zainstalowanych jednostek wewnętrznych.

AC Smart Premium to centralny kontroler systemów klimatyzacji, wentylacji, elementów DI/DO, zestawów DOKIT, systemów AWHP oraz AHU. Sterownik AC Smart Premium łączy się z interfejsem PI485, wykorzystując przy tym do komunikacji oraz wymiany informacji moduł RS485.

Centralny kontroler wyposażono w kreator szablonów programatora, który umożliwia dowolne skonfigurowanie pracy jednostek w cyklach dziennych lub tygodniowych. Dodatkowo urządzenie posiada oprogramowanie z licznymi funkcjami jak sieciowe zdalne zarządzanie harmonogramem czy też statystyki podziału energii elektrycznej współpracując z podzielnikiem PDI.

  • Funkcja ustawień programatora sieciowego – daje możliwość programowania i kontroli pracy systemu klimatyzacyjnego z dowolnego miejsca posiadającego dostęp do Internetu.
  • Funkcja monitorowania statystyk poboru mocy – pozwala na dostęp do informacji o poborze mocy przez poszczególne klimatyzatory. Dane odnośnie poboru mocy można uzyskać w formie danych o całkowitym poborze lub w określonych przedziałach czasu (dziennym, miesięcznym). Dzięki tej funkcji użytkownik systemu może w sposób efektywny zarządzać pracą, a tym samym zużyciem energii elektrycznej przez poszczególne jednostki klimatyzacji.

Aby sterownik AC Smart Premium działał w sposób optymalny, należy zapewnić mu odpowiednie środowisko pracy pozwalające na swobodne jego komunikowanie się z urządzeniami. Odległość pomiędzy sterownikiem a najdalej oddalonym od niego urządzeniem nie może być większa niż 1000 m. Przekroczenie tej odległości może spowodować brak łączności między urządzeniami, a co za tym idzie nieprawidłowe działanie kontrolera.

Maksymalnie sterownik centralny może zostać połączony ze 128 jednostkami wewnętrznymi. W sytuacji, gdy wymagane jest podłączenie wielu urządzeń wewnętrznych, należy wtedy podpiąć je do szyny, w przeciwnym wypadku kontroler może nie działać prawidłowo.

Pierwsze kroki instalacji sterownika AC Smart Premium

  • Sprawdzenie konfiguracji sieci w stosunku do podłączonych urządzeń.
  • Przypisanie każdemu urządzeniu unikalnego adresu.
  • Połączenie interfejsu PI485 z kontrolerem centralnym za pomocą RS485.
  • Zalogowanie się do kontrolera i zarejestrowanie urządzeń posiadających ustawiony adres.

Całkowita instalacja sterownika centralnego AC Smart Premium powinna zostać przeprowadzona przez wykwalifikowanego technika z autoryzowanego serwisu LG.

Dowiedz się więcej o AC Smart Premium

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s